Neem Yağı, antik çağlardan beri kullanılan ve faydaları saymakla bitmeyen bir yağdır. Belki de bu yağı hayatınızda ilk defa duyuyorsunuz ve ne kadar faydalı olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız. Cildimizde kullandığımız ürünlerin hangi maddeden yapıldığını bilmenin ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu yüzden sizlere bu yazımızda Neem Yağı Nedir ve Neem Yağının Faydaları Nelerdir, bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Neem Yağı Nedir ve Nereden Gelir?

Neem yağı, mevcut olan en güçlü bitkisel yağlardan biridir. Sadece cildimizi güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir onarıcı etkiye sahiptir.
Neem yağı, Hindistan’a özgü tropikal bir bitki olan neem ağacının tohumlarından elde edilir. Ancak, kabuğundan meyvesine kadar tüm ağacın iyileştirici özellikleri vardır. Tarihsel geçmişi ve etkinliği, onu Ayurveda tıbbının önemli bir bileşeni haline getirdi. Limonoidler ve polisakkaritlerde yüksek olan kimyasal bileşimi nedeniyle, diğer tüm bitkilerden daha geniş bir uygulama alanına sahiptir. Ayrıca bu yağ, bitki zararlılarıyla doğal olarak savaşmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Neem Yağı

Neem Yağının Faydaları: Neden Cilt Bakım Rutininize Eklemelisiniz?

Cildimiz neem yağı ile iyileştirilir, onarılır ve korunur. Yüksek polisakkarit konsantrasyonu sayesinde dermiste günlük aşınma ve yıpranmanın neden olduğu hasarı azaltır. Aynı zamanda cildin esnekliğini geri kazandıran ve kolajen sentezini teşvik eden mükemmel bir nemlendiricidir.
Neem yağı, cilt bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan olağanüstü iyileştirici özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirirken bakteri, parazit ve mantarları öldürür. Sedef hastalığı, egzama ve akne gibi kronik cilt lezyonları için güvenli ve oldukça etkili bir tedaviye sahiptir. Doğa bir Lokman Hekimdir: Kimyasal tedavilerin işe yaramadığı durumda muhteşem bir alternatiftir mucizedir. Cilt bozukluklarına yardımcı olabiliyorsa, tüm cilt tipleri için neler yapabileceğini hayal edin!

Neem Yağının Diğer Faydaları

  • Zona etkilerini hafifletir
  • Suçiçeği kaşıntısını hafifletir
  • Kesikleri ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olur
  • Güneşte cilt kızarıklığını azaltır
  • Oldukça hızlı bir şekilde kuru cildi rahatlatır
  • Cilt renk değişikliği alanlarını azaltır
  • Bakterileri öldürür, sivilceleri yatıştırır ve iltihabı azaltır.
  • Doğal bir böcek kovucudur (kimyasal kovuculara güvenli bir alternatif arıyorsanız harika)
  • Kafa derisini iyileştirir, kepek ve saç dökülmesini ortadan kaldırır
  • Bu yağ sayesinde elleriniz daha bakımlı olacaktır.

İlginç video paylaşımlarımızı izlemek için lütfen Youtube Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!