Home Yaşam Mutlu Bir Evlilik İçin Çiftlerin Mutlaka Yapması Gereken 12 Davranış

Mutlu Bir Evlilik İçin Çiftlerin Mutlaka Yapması Gereken 12 Davranış

0
16276
Kimseyi Karıştırmayın

Mükemmel çift diye bir şey yoktur. En mutlu çiftlerin bile farklılıkları vardır, ancak ilişkiyi benzersiz kılan da zaten bu farklılıklardır. Çiftler bu farklılıklara olumlu bir şekilde bakmalıdır.
Nikah memurunun aile cüzdanını size uzattığı o andaki mutluluk her daim olmayabilir. Bir ilişkiyi başarılı ve mutlu tutmak için, çiftlerin gayret göstermesi gerekmektedir. Bu yazımızda ilişkinizde fark yaratabilecek, mutlu bir evlilik için çiftlerin mutlaka yapması gereken 12 davranış neler onları inceleyeceğiz.

1. İletişim Kurun

Mutlu Bir Evlilik İçin Çiftlerin Mutlaka Yapması Gereken 12 Davranış
Mutlu Bir Evlilik İçin Çiftlerin Mutlaka Yapması Gereken 12 Davranış

Birbirleriyle etkili bir şekilde iletişim kuran çiftlerin uzun süreli evlilikleri vardır. Çünkü iletişim mutlu bir evliliğin en önemli unsurlarından biridir. İletişimin önemini bile çiftler, birbirleri ile ilgili her şey hakkında konuşurlar. Eşiniz zihninizi okuyamaz. Bu yüzden ne istediğinizi ya da ne düşündüğünüzü bilmesini eşinizden beklemeyin. Mutlu bir evliliğe sahip olmak istiyorsanız, iyi bir iletişimci ve aynı zamanda dinleyici olmalısınız. Zira iletişim sadece konuşmak demek değildir. Eşinizin ne söylediğiyle ilgilenmeli ve konuşurken göz teması kurmalısınız.

2. Birlikte Zaman Geçirin

Birlikte Zaman Geçirin

Mutlu bir şekilde evlenen çiftler, birlikte olmaktan keyif aldıkları için zamanlarının çoğunu birlikte geçirirler. Daha yakından bağlantı kurmak ve aşklarını canlı tutmak için birlikte işler yaparlar. Mümkün olduğu sürece hoşunuza giden ortak hobilerinizi yapın ya da ortak bir ilgi alanı oluşturun. Yıllar geçse bile, çocuklarınız olsa bile eşinizle yalnız dışarı çıkmayı ihmal etmeyin. Mutlu bir evliliği sürdürmek istiyorsanız, zamanınızın çoğunu eşinizle geçirmelisiniz.

3. Aşkınızı İfade Edin

Aşkınızı İfade Edin

Mutlu evliliği olan çiftler aşklarını kelimelerle ifade ederler. Çünkü sevildiklerini duymanın önemli olduğunu biliyorlar. Ve ayrıca, mutlu bir evlilik için aşık olma hissinin çok önemli olduğunun farkındadırlar.
Sevginizi göstermenin birçok yolu olsa bile, sevgiyi sözlü olarak ifade etmek onu göstermeye çalışmaktan daha kolay ve daha anlamlı. Bu sebepten dolayı sevginizi dile getirmekten çekinmeyin. Eşinizi ne kadar sevdiğinizi, onu ne kadar düşündüğünüzü bildirin.

4. Bir Nasılsın Demeyi Çok Görmeyin

Nasılsın

Mutlu bir evliliğin diğer başka bir püf noktası da, çiftler gün içerisinde ne kadar meşgul olurlarsa olsunlar gün boyunca birbirlerinden kopmazlar. Bütün gün toplantı yapsalar bile birbirlerine her zaman öncelik verirler. Her zaman eşini unutmadığını belirtmenin bir yolunu bulurlar. Belki gün boyunca aşk metinleri göndermeniz için yeterli zamanınız olmayabilir, ama en azından eşinizi arayarak ya da kısa bir mesajla nasıl demek için zaman ayırın. Eşinizle tüm gün bağlantınızı koparırsanız, evliliğiniz sekteye uğrayabilir ve boşanma ile sonuçlanabilir.

5. Akşamları Bir Süre Sosyal Medyadan Uzak Durun

Sosyal Medya

Mutlu evliliklerin yolu teknolojisiz saatlerden geçer. Eşlerin önceliği sosyal medya olmamalıdır. Sosyal medya günümüzün vazgeçilmezi olsa da, eşiniz kadar vazgeçilmez değildir. Akşam eve geldiğiniz zaman saatlerce elinizden akıllı telefonunuzu düşürmeden, kim nerede ne yapmış, ne yemiş, ne içmiş onları araştırmaktansa, elinizden telefonu bir kaç saatliğine bırakıp eşinize zaman ayırın. Sosyal medyadan tamamen uzaklaşın demiyoruz, ama sadece bir kaç saat elinizden telefonunuzu bırakmanız, uzun süreli ve mutlu bir evliliğin temellerini yerinde tutmanıza yarar sağlayacaktır.

6. Uyumaya Birlikte Gidin

Birlikte Uyuyun

Evlilik aynı yastığı paylaşmak demektir. Eşiniz uyuduktan nice sonraları yatağa girmeniz, zamanla evliliğinizin zedelenmesine sebep olabilir. Zira yalnız uyumak, yalnız kalma hissi yaratabilir. Bu sebepten dolayıdır ki, çok istisnai bir durum olmadığı müddetçe, uyumaya birlikte gidin. Ayrıca beraber yatakta konuşmak da, bazı çiftlere göre fazlasıyla keyiflidir. Eğer uykunuz yoksa 🙂

7. Güne Öpücük ve Sarılmayla Başlayın

Öpücük

Güne basit bir “Günaydın” ve sarılmayla başlamak, ilişkinizin sıcak kalmasını sağlayacaktır. Mutlu çiftlerin bir çoğu işe gitmeden önce ve eve döndükten sonra birbirlerini öperler. Bu davranış, çiftlerin birbirlerine karşı adanmışlık ve şefkat geliştirme duygusunu ön plana çıkarır. Siz de mutlu bir evlilik yapmak istiyorsanız, her gün birbirinizi öpmenin ve sarılmanın önemini göz ardı etmemelisiniz.

8. Birlikte Pişirin ve Temizlik Yapın

Birlikte Pişirin

Mutlu bir çift, birlikte yemek ve temizlik yapmanın keyfini çıkarır. Ayrıca, birlikte yemek ve temizlik yapmak ilişkilerini besler. Ev işleri genellikle kavgalara neden olabileceğinden dolayı, mutlu bir evliliği sürdürmek için birlikte yemek pişirmek ve temizlemek yapmak çok önemlidir.

9. Saygı Gösterin

Saygı

Mutlu bir evliliğin en önemli faktörlerinden biri saygıdır. Mutlu çiftler her zaman birbirlerine saygı gösterirler. Asla kötü konuşmazlar ve eşlerini başkasına şikayet etmezler.
Bu nedenle, çiftlerin birbirlerine saygı göstermesi fazlasıyla önemlidir. Uzun süreli ve mutlu evlilikler yapmak istiyorsanız, eşinize saygı duymalısınız ve onun hakkında kötü söylemlerle kimseyle konuşmayınız.

10. Elini Tutmanın Yaşı Yoktur

Elini Tutun

Eşinizin elini tutmak, sadece genç çiftler için değildir. Yaşınız ne olursa olsun eşinizin elini tutun. Bu ikinizin birbirinizle olan bağınızın bir hatırlatıcısıdır. Bu davranış, eşinize önem verdiğinizi başkalarına göstermenin en basit yöntemlerinden biridir.

11. Güvenin ve Affetmesini Bilin

Güven

İlişkinizin daim olmasını istiyorsanız, güven ve affetmek esastır. İlişkiniz boyunca anlaşmazlıklar ve tartışmalar illa ki yaşayacaksınız. Önemli olan, bu anlaşmazlıkları çözmek için birlikte çabalamaktır. Ancak, görünürde çözüm bulunmadığı bir noktadaysanız, affedin ve olayı daha fazla büyütmeden ilişkinize devam edin. Mutlu bir evliliğe devam etmek için haklı ya da haksız olursanız olun eşinizi affetmelisiniz.

12. İlişkinize Başkalarını Karıştırmayın

Kimseyi Karıştırmayın

Eşinizle hangi sorunu yaşıyorsanız yaşayın, sadece kendiniz çözmeye çalışın. Başkalarından yardım almayı düşünmeyin. Yaşadığınız her türlü sorunu kendi aranızda, birlikte çözmeye gayret gösterin. Başkalarının ilişkinizi yönlendirerek, sizleri mutsuz etmesine müsaade etmeyin.

Umarım ilişkiniz için faydalı bir yazı olmuştur. Bizlere destek olmak için lütfen BURADAN Youtube kanalımıza üye olmayı ihmal etmeyin.

NO COMMENTS