Aşırı yağlı olan Vazelin 150 yıldan uzun bir süredir hayatımızdadır. Ucuz, uzun ömürlü ve güzellik için kadınların gizli silahı olan Vazelin, yıllardır banyo dolaplarımızın bir köşesinde durmaktadır. Peki şimdiye kadar ciltteki kuru ve çatlak bölgeleri nemlendirmek haricinde bu kremle neler yaptınız? Bir çok alanda kullanılabilen bu mucize krem Vazelin ile neler yapabileceklerinizi bu yazımızda anlatalım.

Makyaj Temizleme

Vazelini temizleme pamuğunun üzerine koyun, göz kapağınızın üzerine doğru götürün ve hafifçe ovalayın. Yağ, göz farı ve maskarayı (su bazlı ürünleri bile) emer. Sonra tekrar göz kapağınızın üzerine temiz bir temizle pamuğu koyun ve yumuşamış makyaj kalıntılarını çıkarın.

Daha Uzun Kirpikler İçin

Yatmadan önce, kulak temizleme çubuğu kullanarak Vazelini kirpiklere uygulayın. Böylelikle gece boyunca bakım görmüş olurlar. Kırılgan kirpikler tekrar onarılır ve yine elastikliğine kavuşurlar.

Kalıcı parfüm Kokusu İçin

En sevdiğiniz parfümün her zaman çabuk kaybolduğunu düşünüyor musunuz? Parfüm kokusunun daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, Vazelini cildinizin üzerine ince bir tabaka olarak sürün ve parfümü bu bölgeye püskürtün. Böylece koku daha kalıcı olacaktır.

Kaşlar İçin Jel

Tıpkı kirpikler gibi, dünyaca ünlü yağlı krem ile doğal olarak kaşlarınıza da bakım yapabilirsiniz. Ancak burada başka bir artı nokta daha var: Vazelin ve küçük bir fırça yardımı ile, kaşlarınızı tüm gün boyunca sürecek mükemmel şekle sokabilirsiniz.

Tırnak Bakımı

Tırnaklarınızı Boyarken

Kendi yaptığınız manikür ile güzellik salonlarında yaptırdığınız manikür arasındaki farkı biliyor musunuz? Profesyoneller kütikülleri asla boyamazlar. Bundan sonra siz de boyamayacaksınız! Kulak temizleme çubuğunun ucu ile kütiküllere biraz Vazelin sürün. Bu sadece manikür sırasında onları korumakla kalmaz, aynı zamanda küçük oje lekelerini kulak temizle çubuğunun ucu ile kolayca silmenize yardımcı olur.

Highlighter Olarak

Highlighter son dönemin en popüler makyaj malzemesi. Elmacık kemiklerinde veya kaş altında parlatıcı olarak uygulanan Vazelin, Highlighter gibi yumuşak bir ışıltı yaratır. Bu parlaklık özellikle yaz aylarında çok doğal ve güzel bir görüntü yaratır.

Ayakkabı Vurmasına Karşı

Hemen hemen her ayakkabı farklı bir yere baskı uygular. Ayakkabı vurmalarından dolayı oluşan su kabarcıklarından kaçınmak için, ayağın sürtünmeden en çok etkilenen bölgesine biraz Vazelin uygulayın. Krem bu bölgede daha sonra doğal bir koruyucu film oluşturur. Aynı zamanda Vazeline, uyluklar arasında sürtünme önleyici bir koruma olarak da kullanılabilir.

Dövme Bakımı

Kalıcı dövme yaptırmak vücudun hafif bir yaralanması gibidir. İyileşme sürecini desteklemek için, dövmenin üzerine ince bir tabaka Vazelin sürün. Böylece renk daha uzun süre kalıcı ve parlak olacaktır.

Yaralanmalara Karşı

Yaraların iyileşmesi için vazelin önerilmektedir. Çatlak cilt bölgeleri, ağrılı burunlar veya küçük yanıklar ve sıyrıklar olsun, bu tarz yaraların iyileşmesi için Vazelin destekleyici olabilir.

Deri Koruma

Saç Bakımı

Kırık uçlardan şikayetçiyseniz, saç uçlarına biraz Vazelin uygulayın. Ama çok fazla değil, aksi takdirde yağlı görünüyor! Bu yöntem kırık uçları düzeltmese bile, en azından görsel olarak saçlarınızın uçları kırık görünmez. Ayrıca krem saçlarınıza bakım yapar ve kabarmaya da yardımcı olabilir. Ellerinizin avuçlarına az miktarda vazelin koyun ve iyice dağıtın. Sonra hafifçe saç diplerinize dokunun ve saçlarınızın uçuşmasını önleyin.

Yara İzlerine Karşı

Doktorlar ameliyattan sonra, yara izlerinin Vazelin gibi yağlı bir krem ile bakım yapılmasını önermektedirler. Yara izlerinin daha az belirgin olması için Vazelinle masaj yapın.

Bronzlaşmak İçin

Birçokları için, bronzlaşma güzelleşmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bilirsiniz: Özellikle dizlerde, dirseklerde veya ellerde olduğu gibi kuru yerler tehlikelidir. Çünkü orada renk daha yoğun bir şekilde emilir ve nispeten daha çok koyu görünür. Bronzlaşmadan kaynaklı cilt lekeleri de istenilen bir şey değildir. Her ikisinin oluşmasına da engel olabilirsiniz. Kuru alanları önceden Vazelin ile losyonlayın. Yağ, cildin orada çok fazla renk emmesini önleyecektir.

Dudak Koruma

Dudaklarınızı Koruyun

Dudak koruyucu krem gün boyu dudaklarınızı korumaya yeterli olmayabilir. Fakat Vazelin bu konuda size fazlasıyla yardımcı olabilir. Hatta markalı dudak koruma kremlerinden bile daha etkili olabilir. En güzeli ise, bu koruyucu kremdi evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tek yapanız gereken, az miktarda Vazelini yine bira şeker ile karıştırıp, karışımı dairesel hareketlerle dudaklarınıza sürmenizdir.

Küpe Takmada Kolaylık

Sürekli küpe takmayanlar için küpeleri takmak şaşırtıcı derecede acıya neden olabilir. Fakat Vazelin, küpeleri kulağınıza yerleştirirken size büyük kolaylık sağlayacaktır. Küpelerini takmadan önce kulak memelerinize bir miktar Vazelin sürün. Küpeleri takarken acı hissetmediğinizin farkına varacaksınızdır.

Mucize krem Vazelin ile belki de hiç bilmediğiniz yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik. Sitemizdeki diğer güzellik ile alakalı yayımladığımız yazılarımızı da BURAYI tıklayarak incelemenizi tavsiye ederiz.

Sayfamızın Youtube kanalına da BURADAN abone olmayı lütfen ihmal etmeyin.