Sağlıklı ve mutlu yaşamın hayatımızdaki yeri tartışılmazdır. Sağlıklı yaşam için yapılması gerekenleri hemen hemen tahmin edebiliyorsunuzdur. Peki mutluluğun reçetesi nedir? Nasıl mutlu olunur? Kendinizden hoşlanmadığınız zaman mutlu olabilir misiniz? İşte hayatınızı, sağlığınızı ve mutluluğunuzu tam anlamıyla değiştirebilecek 2 soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim hayatımı kesinlikle olumlu yönde etkiledi.

Her akşam uyumadan önce şu 2 soruyu zihnimde canlandırıyorum:

  • Bugün beni mutlu eden şey neydi?
  • Bugün hangi konuda kendimle gurur duyuyorum?

Haddizatında gerçekten basit sorular, değil mi? Ama etkileri muazzam. Bilincimi olumlu noktalara yönlendirirler. Daha ne isteyelim ki? Ve bunları yapmaya başladıktan sonra olumlu hisleri tüm bedeniniz hissedecektir.

Bu tekrarlar sayesinde (bunu gerçekten her akşam yaparım!) bilinçaltımız ertesi gün bizi mutlu eden, güzel olan, bizi gururlandıran her şeyi gözlemlemeye yönlendirir. Bilinçaltımız her zaman bizi desteklemek ister, bu harika değil mi?

Önemli olan şey, yaşadıklarınızın devasa olaylar olması değildir. Mutlu olduğunuz, mutlu hissettiğiniz bir günün küçük anları bile sizin için çok değerlidir.

Hayatınızı

Hayatınızı değiştirecek bu 2 soruya örnekler

Bugün beni mutlu eden şey neydi?
Örneğin, sıranın bende olmasına rağmen eşimin kahvaltıyı hazırlaması. Ya da kızımın bir okul arkadaşının evimize ders çalışmaya gelmesi ve birlikte ne kadar güzel zaman geçirmeleri. Ya da yoga eğitmenimden aldığım olumlu geri dönüşler.

Bugün hangi konuda kendimle gurur duyuyorum?
Örneğin, çocuklarım bir konuda tartıştıkları zaman sakin ve sabırlı kaldığım için kendimle gurur duyuyorum. Bana hiçbir faydası olmayacağını bilmeme rağmen, bugün de patates cipsi almadığım ve yemediğim için gurur duyuyorum. Kendimle gurur duyuyorum çünkü bugün yine 10 dakika sabah jimnastiği yaptım.

Sizi küçük bir meydan okumaya davet etmek istiyorum: 21 gün boyunca bu metodu muhakkak deneyin! Uyumadan hemen önce geçirdiğiniz güne geri dönüp kendinize bu 2 soruyu sorma alışkanlığı edinin. Gerçekte yapacak mısınız? Bunu aksatmadan her gece 21 gün boyunca yaparsanız değişikliği fark edeceksinizdir.

İlginç video paylaşımlarımızı izlemek için lütfen Youtube Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin!

Yaşama dair diğer beğenebileceğinizi tahmin ettiğimiz yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz!