Hiç kadınlar tam olarak ne hakkında yalan söyler diye merak ettiğin oldu mu?

Bazen belirli bir olayı abartmanın yalan olmadığını düşünmekteyiz. Aslında abartı da bir çeşit yalandır. Kadınlar, özellikle partnerleriyle konuşurken, birçok şey hakkında yalan söyleme eğilimindedirler.

Abartıya örnek verecek olursak; bir kadın eşini biraz kıskandırmak için barda kendisini baştan aşağıya detaylı bir şekilde süzen ve ona bakan kişinin neredeyse gözleriyle onu yediğini eşine anlatıyor. Halbuki adam kadınla sadece gayriihtiyari birkaç kere göz göze gelmişti. Kadın sırf eşinin ilgisini çekmek için bu hikayeyi kendince yazarak abartıyor.

Sence bu yalan değil mi? Aslında bir yalandı. Arada sırada kadınlar yanlış gerçekleri eşlerine aktarma eğilimindedir. Genellikle kötü niyetleri yoktur, ama bu sadece hayatın akışını renklendirmek ve ilginç kılmak için yapmaktadırlar. Farklı nedenlerden dolayı kadınların erkeklerden yalan söyledikleri doğrudur ve bu oldukça üzücüdür.

Bu yazımızda kadınların eşlerine söyledikleri en yaygın 6 yalanı listelemek istedik. Bu yalanların bazıları zararlı olmasa da, sonuçta itibariyle yalan yalandır ve sebebi olmaz.

1. Eşlerine Özel Olduklarını Hissettirmek İçin

Erkekler, eşlerinin biraz onlara bağımlı olduğunu veya onlara ihtiyaç duyduklarını düşünmeyi severler. Bu nedenle, bazı kadınlar eşlerinin yardımını almak için bazı zor durumları abartma eğilimindedir. Aslına bakarsanız çoğu zaman bu durumlar kadının kendisi tarafından kolayca bertaraf edilse de, eşinin yardım etmesi her zaman daha avantajlıdır. Hem böylelikle kadının eşi de, kendisinden yardım istenildiği için kendini daha özel hissedebilir. Neden olmasın?

Kızlar Halleri

2. Daha Az Çekici Hallerini Gizlemek İçin

Bazı kadınlar genç yaşta çok çekici olmadıklarını gizlemeyi severler. Mesela okuldayken çok çekici olmadıkları için sevgililerinden bu durumu gizleyen birçok kadın vardır.

Kötü değil, ama sonuçta gizlenen bir şey var ortada. Çocukluk fotoğraflarını henüz arkadaşlarına, hatta eşlerine bile hiç görmemiş birçok kadın var. Çünkü ergenlik halleri yetişkin oldukları halleri kadar çekici değildi.

3. Şimdiye Kadar Onlarla Çıkmış Erkeklerin Sayısı

Kadınlar eşlerine geçmişte toplamda kaç erkekle birlikte olduklarını pek söylemek istemezler. Şu bir gerçek ki, her kadın eşine önceki ilişkilerinden bahsederse, eşinin bu durumdan hoşnut olmayacağını, dolayısıyla da kaçıp gideceğini düşünmektedir. Acı bir gerçeği gizlemek, öfkeli bir adamla geçinmekten daha kolaydır. Ama bir taraftan da, kendilerinin vazgeçilmez olduğunu düşündürmek için, zamanında çok kişinin peşinden koştuğunu da söylemekten geri durmazlar. Bu da yalanlarının farklı bir çeşididir.

Alışveriş

4. Gerçekte Harcadıkları Paraları

Bir kadın alışveriş çılgınlığına gittiğinde, eşine tam olarak harcadığı parayı söylemekten çekinir. Bunun nedeni ise, kadınlar bazen alışveriş için ayırdıkları bütçelerin dışına çıkarak, kendilerini kaybedercesine harcama yaparlar. Böyle bir durumda, eşlerini hayal kırıklığına uğratmaktan korktukları için, harcadıkları miktarlar hakkında yalan söylerler. Ama yalancının mumu ekstreye kadar yanar. 🙂

Kızlar İletişim

5. Kadın Arkadaşlarıyla Duygusal Paylaşımlarını

Arkadaş demek sır demektir. Bir kadının en yakın arkadaşının bildiğini bazen eşi bile bilmiyordur. “Arkadaşın ile neler konuştunuz?” sorusuna kadınların bazısı “sıradan şeyler” diyerek geçiştirebilir. Bu durumda kadın eşine göz göre göre yalan söylemiş olmaktadır. Belki de kadının duygusal boşalımı için bu gerekli olabilir.

6. Eşlerinin Görünüşleri Hakkında

Kadınlar eşlerinin görünüşleri konusunda sık sık yalana başvurduğu bilinmektedir. Kuaför salonundan yeni gelmiş bir erkek, yeni saç kesiminin kendisine ne kadar yakıştığını düşüne dursun, eşi bu konuda hemfikir olmayabilir. Ama kadın, sırf eşi kendisini iyi hissetsin diye, yeni saç kesiminin kendisine yakıştığı konusunda eşine yalan söyleyebilir.

Video paylaşımlarımızı kaçırmamak için lütfen BURADAN Youtube Kanalımıza abone olmayı ihmal etmeyin.