Aknesiz ve Temiz Ciltler İçin Güzellik Sırları

0
2197
Aknesiz ve Temiz Ciltler İçin Güzellik Sırları

Her kadının hayalidir aknesiz ve temiz bir cilde sahip olmak. Bunun için türlü yağlar ve solüsyonlar kullanılmaktadır. Bunların içinde hindistan cevizi yağı birçok kişi tarafından bilinmektedir. Peki fındık yağı hiç denediniz mi? Aknesiz ve Temiz Ciltler İçin Güzellik Sırları yazımızda, fındık yağının faydalarından bahsedelim.

Aknesiz ve Temiz Ciltler İçin Güzellik Sırrı: Fındık Yağı

Normalde yağlı ürünler lekeli ciltler için iyi değildir. Fakat fındık yağı buna dahil değildir. Fındık yağı, bakterileri öldürdüğü için iltihabı önler ve böylelikle küçük yaraların daha hızlı iyileşmelerini sağlar. Fındık Yağı, sadece lekelenmiş cilt ile ilgili mevcut sorunlarınıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizde oluşan pürüzleri de önler. Bir başka sır da: Kullandığınız yağın cildinizin gün boyunca parlatmaması için, yağı gece cildinize sürün. Yağlı cildinizin yastığınızı kirletmemesi için, yastığınızın üzerine bir havlu serebilirsiniz. Bu sayede yastığınız da yağlanmamış olur. Ertesi sabah cildinizi ılık suyla yıkarsınız yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

Fındık yağı sivilce ve aknelerle savaşmaktan daha fazlasını yapar. Selülit ve çatlaklara karşı gerçek bir mucize silahtır.

Selülite ve çatlaklara karşı fındık yağı

Fındık yağının bileşenleri selülit ve çatlak izlerini doğal bir şekilde önler. İçerdiği oleik asit, kan dolaşımını teşvik ettiği için dokuyu sıkılaştırır ve uzun vadede sinir bozucu çukurlukları hafifletir. Bu demek oluyor ki: her zaman fındık yağı ile kremleyin! Dairesel hareketler yaparak vücudunuza masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. Böylelikle kan dolaşımınız düzenlenir ve ödemlerden kurtulursunuz.

Fındık yağı ayrıca erken kırışıklıklara karşı yardımcı olur

Fındık yağı kırışıklıklara karşı yardımcı olur. Sıkılaştırdığı için hücrelerin daha hızlı yenilenmesini sağlar. İçerdiği değerli antioksidanlar sayesinde erken kırışıklıklarla mücadele etmenizi kolaylaştırır.